sobota, 26 kwietnia 2014

Bieg dookoła ZOO 2014

To był mój debiut w tym biegu, choć juz od kilku miesięcy słyszałam bardzo dobre opinie wśród biegaczy. Wszyscy mówili, że jest to najweselszy bieg. No i rzeczywiście atmosfera bardzo fajna, rodzinna, wesoła i dla tych,  którzy są z Warszawy na pewno nieco nostalgiczna. Bo kto jako dziecko nie chodził z rodzicami do ZOO, kto nie pamięta waty cukrowej, balonów i innych kultowych zabawek ze straganów.


Pogoda dzisiaj nie rozpieszczała, choć ja akurat jestem zwolenniczką biegania w niskich temperaturach, gorzej się czuje przy upałach.

Na samym początku miło powitała dobra organizacja. Było gdzie zaparkować, teren był dobrze oznaczony, no i tuz przed startem można było odebrać pakiet startowy, co nie jest regułą.


Trasa bardzo fajna, no i dla mnie zaskakująca. Bo zazwyczaj nie sprawdzam przed biegiem trasy, żeby sie nie nastawiać, co trudne, co łatwe, tylko robić swoje. No i tym razem wzięłam nazwę imprezy dosłownie. Myślałam, że będziemy biegli dookoła ZOO. Tymczasem okazało się, że biegniemy główna alejka, mijając flamingi, hipopotamy, lwy. Naprawdę fajnie. Bieg zapisał się w mojej pamięci także zapachami - gofry, deszcz, trawa i bez :)

No ale, żeby nie było za słodko, to jak dla mnie minusem była konieczność robienia 3 razy tej samej pętli. Wolę dłuższe trasy. Momentem krytycznym był oczywiście podbieg, potem odcinek po nierównej kostce. A wszystko utrudniała śliska od deszczu trasa.

Kryzys złapał mnie na jakimś 8km, być może dlatego, że sądziłam że będzie w okolicach 5km wodopój i nie miałam wody. Jednak przyzwyczajenie robi swoje, a ja zazwyczaj w połowie piję. No ale pod koniec dostałam jeszcze turbo przyspieszenia, więc mimo że bez życiówki, to wstydu nie było. 57 min 1 sek
Na mecie czekały zabawne medale z wizerunkiem lwa, a chwilę później zaczynały się biegi dziecięce i rodzinne.

Na trasie widziałam wiele, znajomych, biegowych twarzy :) Fajna impreza, bardzo polecam :)

13 komentarzy:

 1. Super impreza, tym bardziej że w tak pięknym i miłym otoczeniu zwierzątek. Piękna promocja zoo i biegania :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Super. Strasznie żałuję, że po tym jak zorientowałam się, że jest taki bieg, nie było już miejsc :-( za rok będę "polować" :-)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Stety niestety bieganie jest tak na topie, że trzeba polowac na biegi :))))

   Usuń
 3. Super pomysł :) ciekawe kiedy będą kolejne edycje

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Wiem, że pod koniec maja jest jeszcze edycja w Trójmieście

   Usuń
 4. Fajne sa takie biegi bez spinki;-P

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Tak lało, że spinka by nic nie dała :)

   Usuń
 5. Ciekawą opcją jest taki bieg, coś innego niż taki zwykły uliczny, na pewno większa frajda i jakie widoki ! Pozdrawiam !

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Tak, bardzo fajna atmosfera, widoki i zupełnie inny klimat :)

   Usuń
 6. Widać w deszczu też można biegać i czerpać z tego dużą przyjemność. Pozdrawiam i życzę powrotu do zdrowia, bo pisałaś, że złapałaś kontuzję.

  OdpowiedzUsuń