niedziela, 6 kwietnia 2014

Biegacz komandos

W tym roku bieganie stało się jeszcze bardziej modne niż do tej pory, listy startowe najpopularniejszych zawodów zapełniają się błyskawicznie, liczby uczestników biją rekordy. Zapewene również dlatego poza bieganiem tradycyjnym, coraz bardziej rozwijają się różne jego warianty i powstaje coraz więcej imprez z biegami przełajowymi, ekstremalnymi, na orientacje,  z przeszkodami i wiele innych.Już w środę 9 kwietnie w Warszawie odbywa się bieg SZYBKI MÓZG E1 czyli bieg na orientację na Muranowie. Na czym dokladnie polega?

"Bieg na orientację polega na pokonaniu zaznaczonej na mapie trasy w jak najkrótszym czasie. Trasę, którą trzeba pokonać wyznaczają w terenie punkty kontrolne, których lokalizacja oznaczona jest na mapie kółkami. Zawodnicy potwierdzają pokonanie trasy przy pomocy specjalnego chipa elektronicznego, który w ułamku sekundy rejestruje obecność zawodnika na poszczególnych punktach kontrolnych."

Aby zacząć przygodę z bieganiem na orientację musimy poznać symbole na mapie oznaczające duże obiekty od gór, drzew, jezior, az po kamienie czy krzaki. Mamy też informacje o obiektach które można przekraczać i takich, które są zakazane.

Filmik pokazujący jak, to dokładnie wygląda jest dostępny TUTAJ

Wygląda, to bardzo interesująco, na pewno szybko mija czas i jest czym zająć głowę w czasie biegu z czym przy dłuższych dystansach ja mam problem :) Niestety nie wiem czy dałabym radę, bo czytanie map i znalezienie drogi np w lesie do moja słaba strona .

Mistrzostwa Polski w biegu na orientacje 7-8 czerwca w Warszawie.

A wcześniej,bo już 12 kwietnie biegi przełajowe w Gryfinie i Mysłowicach, a w Gdyni bieg górski.


Dla biegaczy z zacięciem komandosa już 13 kwietnia w Warszawie RunMageddon ! Bieg ekstremalny z przeszkodami, jednym słowem a właściciw trzema krew, pot i łzy. A tak zachęcają organizatorzy:

"Lubisz sprawdzać i naginać GRANICE SWOICH MOŻLIWOŚCI?
Zapewnimy Ci ekstremalne przeżycia w wodzie, ogniu i błocie… a potem zimny browar na mecie! Bieg jest kolejnym wyzwaniem, które stawiają przed Tobą twórcy Biegu Rzeźnika.
Tym razem to nie dystans, ale charakter przeszkód ma zmusić Cię do ekstremalnego wysiłku
i pozwolić Ci udowodnić, że DASZ RADĘ!"

Na  9 kilometrowej trasie wciąganie po linach, wspinanie na ściany, bieg przez opony, przeszkody niespodzianki. Tylko dla prawdziwych twardzieli :)
Bierzecie udział? Jak przygotowania?

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz