piątek, 5 września 2014

Zazdrosna biegaczka

Ze względu na moja kontuzję od dawna nie brała umiały w żadnym biegu. O życiówkach, rekordach nawet nie wspominam. Było mi szkoda i jak to mówią był smuteczek, jednak dało się przeżyć.
Kulminacja przyszła gdy mój Mąż biegł tydzień temu w Półmaratonie Praskim. Najpierw obserwując Go podczas przygotowań, potem rzucając niby od niechcenia okiem na pakiet startowy, a już najbardziej kibicując w okolicach mety poczułam ukłucie zazdrości w sercu, że to nie moje emocje, nie moja walka i nie moja radośc po biegu. Normalnie aż płakać mi sie chciało z żalu, że nie mogę wziąć udziału w biegu.
Mąż na szczęście z uśmiechem, choć śmiertelnie zmęczony ( i z gorszym wynikiem niż oczekiwał) bieg ukończył i była radość :)Sam bieg jak już wielokrotnie pisano i w prasie i na blogach i na portalach społecznościowych nie był najlepiej zorganizowany, a największym problemem był brak wody co poskutkowało alternatywnym rozwinięciem nazwy sponsora Bardzo Mało Wody :) Jednak jak po każdy biegu radocha wielka.


Właśnie dlatego w tym tygodniu rozsądnie, ale z wielkim zacięciem pocisnęłam treningi i zapisałam się na Bieg Przez Most czyli bieg przez Most Północny w Warszawie, który już 7 września. Dystans, to 10 km. Nie biegnę po super czas ani rekord. Chcę sie sprawdzić, poczuć emocje, spotkać znajomych i po prostu cieszyć się tym, że biegnę :).

Trzymajcie kciuki i pochwalcie się jakie planujecie starty.

5 komentarzy:

 1. Odpowiedzi
  1. przydało się :) pobiegane, bez bolącego kolana. Wynik bez szału, ale jest radość :)

   Usuń
 2. Bieganie na 10, czyli ćwierćmaraton to najpopularniejszy chyba dystans nieosiągalny dla początkujących

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dla początkujących na pewno nie jest osiągalny. Ale przy regularnych treningach no problem. Jak pokazuje mój przykład po kontuzji tez da się zrobić :)

   Usuń
 3. Oj, potrafię sobie wyobrazić, co musiałaś czuć jako obserwator. Co do półmaratonu praskiego to rzeczywiście na portalach rozeszło się bardzo szybko o małej ilości wody.

  OdpowiedzUsuń