poniedziałek, 30 września 2013

Kultura Biegania

Trenerzy Pobiegani.pl organizują cykl treningów biegowych oraz spotkań na temat biegania. Poprosili mnie, żebym poprowadziła jedno ze spotkań i opowiedziała o kulturze biegania. Poza akcją "Pozdrów Biegacza" powiem o zwyczajach biegowych w różnych częściach świata, zarówno podczas zorganizowanych imprez jak i w czasie biegania rekreacyjnego.  Jeśli macie czas i ochotę to zapraszam na spotkanie już 2.10 o godz 18.30

 

 

 


 


 

 

A tutaj pełna lista treningów i spotkań. Zapraszam w imieniu swoim i Pobieganych :)

 

 Po spotkaniu oczywiście zdradzę wszystkie informacje, które zdobyłam robiąc research i wywiady dotyczące kultury biegania. Już teraz dziękuję doświadczonym biegaczom za odpowiedzi na moje pytania i podzielenie się zagranicznymi i krajowymi doświadczeniami. Cytaty wraz z nazwiskami i odnośnikami do blogów już w czwartek :)

 

 


7 komentarzy:

 1. Gratuluję pomysłu - świetna akcja :)

  OdpowiedzUsuń
 2. szkoda, że nie dam rady;-) będę trzymała za Ciebie kciuki, żeby poszło fajnie i była duuuża frekwencja ;-)

  OdpowiedzUsuń
 3. boski i zacny pomysł !!!
  czy jest możliwe, że to spotkanie będzie "stream'owane" w sieci lub nagrane i emitowane online ????

  Biegając w Polsce jeszcze kilka lat temu a porównując ją z brytyjskim bieganiem, stwierdzam kultura biegowe jest na niezwykle wysokim poziomie w naszym kraju i można by od nas się naprawdę dużo nauczyć :D
  Nie chcę generalizować, ale w UK niestety bieganie stało się dziwnym "korpo" hobbym, liczy się cena adidaska, zegarka, chore parcie na czas i wyścig , wyścig.....zawodowe przyzwyczajenia przeszły w sferę przyjemności :( a szkoda ! niestety ten stan rzeczy obniża kulturę niektórych biegaczy, co odczuwa się na trasach jak i już samych biegach zorganizowanych....ciekawi mnie jaki nowy trend nastąpi w brytyjskim bieganiu.
  Jakie konteksty kultury biegowej i jej tworzenia będziesz chciała poruszyć w trakcie spotkania ??

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. To ciekawe co piszesz, jeśli pozwolisz, to zacytuje Toją wypowiedź jutro :) nie wiem czy będzie to gdzieś później dostępne, ale jeśli tak to dam znać. Jutro opowiem o Pozdrów Biegacza, powiem o zwyczajach biegowych w Hiszpanii, we Włoszech, w Anglii i w Polsce. Zrobiłam wywiady z biegaczami, którzy często biegaja w imprezach biegowych za granica i mają ciekawe doświadczenia. Do tego zebrałam do kupy postulaty polskich internautów-biegaczy które powinny się znaleźć w kodeksie kulturalnego biegacza. Mam nadzieję, że będzie też miejsce na dyskusję, więc może jakieś wątki pojawią sie na miejscu :)

   Usuń
  2. proszę bardzo , cytuj :D
   bardzo ciekawie to wszystko brzmi !!!- czekam na jutrzejsze podsumowanie !

   Usuń