wtorek, 13 sierpnia 2013

Trening uzupełniający dla biegaczy

"Bieganie, to nie tylko bieganie." to cytat, który bardzo mocno utkwił mi w pamięci. Jako początkująca, rozemocjonowana biegaczka, która po prostu pokochała bieganie zaczęłam trenować codziennie, każdego dnia więcej, dawałam z siebie wszystko. Jednak zdaniem ekspertów codzienne trenowanie, zwłaszcza na początku może prowadzić do przetrenowania i co za tym idzie, zmęczenia, zniechęcenia, kontuzji.....
W większości artykułów na temat biegania eksperci doradzają, by robić przerwy między treningami biegowymi i uzupełniać je treningami wzmacniającymi mięśnie.


Ja od tego tygodnia zaczęłam trenować według planu treningowego "w 10 tygodni osiągnąć poniżej 50 minut na 10 km". Zgodnie z planem biegam 3 razy w tygodniu, 2 razy w tygodniu wzmacniam mięśnie na fitnessie i raz poprawiam kondycję na zumbie.


Myślę, że będę na stałe chodziła na "płaski brzuch", bo wzmacnia mięśnie brzucha i pleców oraz na TBC bo świetnie wzmacniają nogi. ZUMBA, to dla mnie zastrzyk radości, endorfin, świetna zabawa, no i mega wycisk. Po treningu wychodzę totalnie zmęczona :) uwielbiam to! Zumba to fitness, taniec, latynoski temperament. Oczywiście najwięcej zależy od instruktora, bo są tacy którzy po prostu przychodzą do pracy, ale są tacy którzy zarażają energią i sprawiają, że nawet gdy wydaje Ci się, że nie masz siły to jednak po chwili masz :) Zumba jest ekstra, ale ostrzegam, bo uzależnia!W tym tygodniu chciałabym w końcu spróbować treningów outdoor'owych, które organizuje Zdrofit - 85 minut treningu biegowego, w tym 10 km biegu, rozgrzewka i rozciąganie.


A Wy jakie dyscypliny sportu uprawiacie poza bieganiem?

10 komentarzy:

  1. Oczywiście biegam- 3-4 razy w tygodniu, 1 dzień poświęcam na totalną regenerację, inne dni ćwiczę Fat Burning x2 lub wyszukuje filmiki z ciekawymi zestawami:-) skaczę na skakance, a efekty same przyszły

    http://fasterbetternicer.blogspot.co.uk/2013/08/podkrec-swoj-metabolizm.html

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. Fat Burning klasyczny czy na stepie? Zazdroszczę, że masz mobilizację by ćwiczyć do filmików w domu, ja jednak muszę pójść do klubu, żeby się zmobilizować :)

      Usuń
  2. Zastanawiam się czy nie spróbować Zumby :) Uwielbiam latino :)

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. Polecam wyjdziesz w świetnym nastroju :)

      Usuń
  3. Ja ćwiczę fitness według planu :D na razie powiem Ci, że mi się to udaje. Dziś mam dzień przerwy :-( nie chcę, ale muszę wiem o tym. Natomiast jutro biegam!!! :D Już się nie mogę doczekać. Tak się wkręciłam, że dzień bez biegania jest taki ja wiem...niepełny, z drugiej jednak strony widzę jak wiele daje taka dzienna regeneracja. Też ćwiczę w domu z filmików, ponieważ u nas nie ma fitness clubu.

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. Teżnie lubię tych dni przerwy. Kiedyś myślałam, że będę na nie czekała z utęsknieniem, a teraz czekam na bieganie :)

      Usuń
  4. U mnie nuda - standardowe bieganie x4, siłowe ćwiczenia uzupełniające, czasem rower.
    Niestety nie posiadam koordynacji ruchowej, która pozwoliłaby mi na aerobik czy taniec ;P

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. Siłowe ćwiczenia uzupełniające czyli siłownia czy ćwiczenie z filmikami w domu?

      Usuń
    2. Ćwiczenia w domu. Niby mam siłownię rzut beretem od domu, kiedyś nawet tam chodziłam, ale teraz ciężko mi jest przekonać się do ćwiczeń przy ludziach.

      Usuń
    3. Fajnym rozwiązaniem jest klub tylko dla kobiet, wtedy nikt nie patrzy jak wygląda, nie ma głupich zaczepek i śmiechu, bardziej na luzie.Ja chodzę do sieci Zdrofit i jedno z ich miejsc jest właśnie tylko dla kobiet i to jest fajne :)

      Usuń